Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve beraberindekiler, Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy'u makamında ziyaret etti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya Valilik makamında yaptığı konuşmasında; 'Bizler, YÖK üyemiz Prof. Dr. Osman Öztürk, Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz, Üniversitelerarası Kurul Genel Sekreteri Prof. Dr. Muhittin Ataman'la birlikte Muş'a gelmekten, sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz. Biz, ülkemizin içinden geçtiği ve bizim için çok önem verdiğimiz ülkemiz için hayırlar getireceğine inandığımız Çözüm Sürecine katkı sunmak adına Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizdeki her bir ile ziyaret gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Toplantılarımızda hep üniversitelerimizi nasıl daha ileri götürebiliriz ama aynı zamanda üniversitelerimiz çözüm sürecine nasıl katkı sunabilir, bu konuyu konuşuyoruz. Biz bu konular için buradayız. Size ve rektörümüze ev sahipliğinizden dolayı teşekkür ediyorum.' Dedi.

Sayın Valimizin YÖK Başkanı ve üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında; 'Muş' a hoş geldiniz. Sizleri Muş'ta ağırlamaktan son derece gurur ve mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim. İlimiz son derece huzurlu ve güvenli bir ildir. İlimizde kurulan üniversitemiz çok genç bir üniversite olmasına rağmen öğrenci sayısı her geçen yıl artmakta ve eğitim kalitesi hızla yükselmektedir. Bu konuda Sayın rektörümüzü de yapmakta olduğu hizmetlerinden dolayı tebrik ediyoruz. Sizlerle bir araya gelmişken sivil toplum örgütlerimizin ve halkımızın bir talebi olan tıp fakültesi kurulması konusunu sizlerle paylaşmak isterim. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. Muş'umuza tekrar hoş geldiniz. ' Dedi.

Günün hatırası adına Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya'ya lale motifli plaket hediye etti.