Kalkınma Bakanlığı'nca finanse edilen Sosyal Destek Programı (SODES) 2012 yılı programı kapsamında SBS kursu alan Halit Karadağ, yurt genelinde yapılan deneme sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Muş Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2012 yılında uygulanmaya başlanan ' 600 Umut, 600 Gelecek' isimli proje kapsamında SBS kursu alan Hikmet Uluğbay Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Halit Karadağ, ülke genelinde yapılan deneme sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Valimiz Sayın Vedat Büyükersoy; ' SODES kapsamında aldığı YGS kursu haricinde herhangi bir Dershaneye gitmeyen Halit Karadağ adlı öğrencimiz, sınavda 500 puan alarak Türkiye birincisi olmuştur. Ben kendisini, öğretmenlerini ve ailesini tebrik ediyorum.

Bu olay biz Devlet olarak, Valilik olarak insanımıza ihtiyaç duyduğu destekleri verdiğimiz takdirde, onların başarmayacakları hiçbir şey olmadığını bize göstermiştir. İşte SODES programı kapsamında verdiğimiz SBS-YGS ve LYS kurslarıyla, gençlerimiz kendilerine daha iyi bir gelecek kurmak için ihtiyaçları olan fırsatı yakalamışlardır. Geçmiş yıllara oranla ilimizden daha çok öğrencimiz Anadolu ve Fen Liselerine gitmekte; daha çok gencimiz Üniversite okuma imkânına kavuşmaktadır.

Valiliğimizce koordine edilen SODES programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen ' 600 Umut, 600 Gelecek Projesi' ile 'Muş Gençlik Eğitim Merkezleri Projesi' kapsamında 750 öğrencimiz yıl boyunca SBS-YGS ve LYS kursları almıştır. Bu kurslardan faydalanan öğrencilerimiz girmiş oldukları sınavlarda başarılar göstermiş ve bu projeler milli eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Toplam Kalite En İyi Ekip kategorisinde Türkiye ikincisi olmuştur.

Ben ilimizde SODES projelerini uygulama fırsatı sağlayan Kalkınma Bakanlığımıza ve projelerimizi hakkıyla uygulayarak bu başarıların elde edilmesine vesile olan Valilik Proje Koordinasyon Merkezimize ve Milli Eğitim Müdürlüğü Personelimize teşekkür ediyorum.' Dedi.