Türk Milleti'nin tarihinde dönüm noktası olan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk'ün kurtuluş meşalesini ateşlemek için gittiği Anadolu topraklarında milli mücadeleyi başlattığı günün yıldönümünü kutlamanın, onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde sürdürülen bağımsızlık mücadelesinin başladığı tarih olan 19 Mayıs, aynı zamanda bizlere yaşamakta olduğumuz bu bağımsızlığımız uğruna atalarımızın neleri göze aldıklarının da bir simgesi olmuştur.
19 Mayıs'ta başlayan bağımsızlık mücadelesi ile ilk adımları atılan Cumhuriyetimizin; özellikle son yıllarda her alanda yaşanan gelişmelerle birlikte içte ve dışta daha güçlü hale gelmesi hepimizin ortak gururudur. Halkımız arasında birlik ve beraberlik ruhunun geliştiği, eğitim, sağlık, ekonomi ve daha birçok alanda refah seviyesinin arttığı bir Cumhuriyet için bizlere ve özellikle de gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Unutulmamalıdır ki; hepimizin ortak sorumluluğu olan gençlerimizin başarısı, Cumhuriyetimizi yüceltecek en önemli unsurdur.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kahraman silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; geleceğimizi emanet edeceğimiz, yarının umudu gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hayatlarında sağlık ve başarılar diliyorum.