İlimizde göreve başladığı günden itibaren, sürekli olarak halka iç içe olmaya gayret gösteren Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, ziyaretlerini hafta sonu da sürdürdü.

Cumartesi günü SODES Programı kapsamında yürütülen projelerde incelemelerde bulunan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, Muş Lale Camii'nde yaptığı inceleme esnasında, Lale Camii Yaptırma Ve Yaşatma Vakfı Dernek Başkanı Şefik Eken adlı vatandaşın daveti üzerine, İl Müftüsü Recep Uzun ve İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz, Muş Vakfı Başkanı Dr. Orhan Sami Gültekin, Lale Camii Yaptırma Ve Yaşatma Vakfı Yöneticileri, İmamlar ve vatandaşların katıldığı ziyarette; ilimizin sorunları ve beklentileri hakkında sohbet etti.

Sohbette ilimizin eğitim, sağlık, sanayi, istihdam ve diğer alanlarda kalkınması için çalışacaklarını belirten Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy; 'Hafta sonu bir program dâhilinde, yürütülen kamu hizmetlerini yerinde görmek zere, ilgili personelimizle izleme ziyareti yaparken, Şefik Gardaşımın daveti üzerine evine geldik. Gönül ne kahve ister, ne kahvehane; gönül muhabbet ister kahve bahane. Biz her fırsatta vatandaşlarımızla bir araya gelmeye, onların beklentilerini ve sorunlarını anlamaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız da bizleri bağırlarına bastılar. İnşallah bundan sonra da halkımızla iç içe, onlarla birlikte ilimizi daha gelişmiş, daha yaşanılabilir bir il yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.' dedi.