Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy incelemelerine Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ile başladı. AFAD İl Müdürlüğü binasında il müdürü Abdurrahim Dayanan'dan brifing alan Sayın Valimiz yürütülen çalışmaları inceledi. Personelin her zaman olası bir acil durumda hazır olması ve gerekli araçların ve teçhizatın sık sık kontrollerinin yapılması talimatını verdi.

Buradan Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne geçen Sayın Valimiz sırasıyla Tapu Müdürü Çetin Güngör ve Kadastro Müdürü Yalçın Arayıcı'dan sunulan hizmetler ve yürütülen projeler hakkında bilgi aldı. Sayın Valimiz, Kadastro İl Müdürlüğü'nde görevli mühendisler tarafından hangi parselin hangi vatandaşa ait olduğu, dinamik bir yapıya sahip olan, sürekli güncellenen MEGSİS (Mekânsal Gayri Menkul Sistemi) ile bilgisayar ortamında uygulamalı olarak bilgilendirildi.

Kurum Müdürlerine yönelik olarak vatandaşlara hizmet ederken çözüm odaklı çalışılması gerektiğini ve bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesi talimatını veren Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy incelemelerine İl Müftülüğü'nde devam etti.

Vali Yardımcısı Fatih Demir, İl Müftüsü Recep Uzun ve Kurum görevlileri tarafından karşılanan Sayın Valimiz, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra çalışanlarla bir süre sohbet ettiler. Din görevlilerinin sayısının ilimiz için iyi bir fırsat olduğunu dile getiren Sayın Valimiz, din görevlilerimizin bulundukları yerlerde insanlarımıza yaşantıları, giyim kuşamları ile örnek olmaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca Camilerimizde lavabo ve şadırvanların Müslümanlığa yakışan şekilde temiz tutulması ve düzenli olması konusunda hassas davranılması ve bu konuda İl Müftüsüne gereken takibin yapılması talimatını verdi.