İl Valimiz Sayın Vedat Büyükersoy, ilimizdeki Kamu Kurumlarına yönelik olarak gerçekleştirdiği ziyaretlerini bugün de sürdürdü.

Kamu kurumlarının çalışmaları hakkında bilgi almak ve yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere izleme ziyaretleri gerçekleştiren Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, bugünde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, DSİ 172. Şube Müdürlüğü ve Karayolları 113. Şube Şefliğini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaret programına Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden başlayan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, Müdürlükçe ilimiz merkez ve ilçelerinde gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları ile diğer faaliyetler hakkında Çevre ve Şehircilik Müdürü Metin İlhan'dan bilgi aldı.

Daha sonra DSİ 172. Şube Müdürlüğü'nü ziyaret eden Sayın Valimiz Büyükersoy, kurum tarafından yürütülen Karasu Islah Projesi ve Alparslan II Barajı hakkında bilgi alarak, çalışmaları değerlendirdi.

Ziyarette Karasu Islah Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy; '119 km uzunluğunda olan mevcut Karasu Irmağı'nın uzunluğu, Karasu Islah Projesi ile 64 km'ye düşmektedir. Böylece Muş Ovası'nı kesen çok sayıda menderesin kesilmesi ile daha düzgün bir güzergâh elde edilecek ve akış rejiminin düzenlenmesi ile Muş Ovası'nda her yıl meydana gelen sel felaketleri de önlenmiş olacaktır. Ayrıca bu proje ile eş zamanlı olarak yürütülmekte olan arazi toplulaştırma çalışmaları ile de ovamızda bulunan bölünmüş araziler birleşerek, dağınık araziler, modern tarım işletmeciliğine göre düzenleniyor. Arazi toplulaştırma çalışmalarından sonra köylerin kanalizasyon çalışmaları da yapılacak. ' Dedi.

İncelemelerine Karayolları
113. Şube Şefliği ile devam eden Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, burada Karayolları Bölge Müdürlüğü'nce yapımına devam edilen çevre illerle bağlantı yolları ile yol onarım çalışmaları hakkında bilgi aldı.

SOSAN Hayvancılık İşletmesini de ziyaret eden Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, işletme sahibi Felemez Sosan'dan
işletmenin mevcut hayvan varlığı, hayvansal üretim miktarları, yararlandığı destekler ve yeni proje çalışmaları hakkında bilgi alarak, tavsiyelerde bulundu.