Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy TEDAŞ VE İŞKUR İl Müdürlüğünü ziyaret ederek denetimlerde bulundu.

İncelemelerine TEDAŞ İl Müdürlüğü ile başlayan Sayın Valimizi, İl Müdürü Mahmut Anaş ve kurum personeli karşıladı. TEDAŞ İl Müdüründen enerji altyapısını iyileştirmek ve kapasitesini arttırmak için yapılan çalışmalar ve kurumun özelleştirilmesi ile ilgili olarak son durum hakkında bilgi alan Sayın Valimiz, yıl içinde yapılan onarım çalışmalarının vatandaşlarımızın mağduriyetini en aza indirecek şekilde kısa sürede devam ettirilmesi gerektiğini ve il genelinde elektrik hizmetlerinde kesinti olmaması için önlemlerin alınmasını söyledi.

İncelemelerine İŞKUR İl Müdürlüğü ile devam eden Sayın Valimiz, İŞKUR İl Müdürü Mehmet Emin Taylan tarafından kurumun yürüttüğü çalışmalar ve projeler hakkında brifing aldı.

Özellikle 2011 yılında çıkarılan yönetmelikle Devletimizin, Sosyal Devlet olma adına çalışmalara ne kadar önem verdiğine dikkat çeken Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy işsizlik sigortasının, iki işçi çalıştıran işletmelerin bir işçi daha istihdam ettiği takdirde sigortasının ve maaşının Devletimiz tarafından karşılanmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Kurum Müdüründen engelli istihdamı konusunda da hassas olmaları gerektiğini ve kurumların engelli vatandaşlarımızın istihdamını sağlayıp sağlamadıklarının takip edilmesi talimatını veren Sayın Valimiz, gençlerimizin girişimciliğe teşviki konusunda özendirici çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. Kurumun açacağı meslek edindirme kurslarından mezun olan öğrencilerin kabiliyetlerini geliştirmiş olarak kursu tamamlamalarının sağlanması ve bu konuda gereken takibin yapılması talimatı verildi.