Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy Zafer Mahallesinde yapılması planlanan 'Salih- Muhlise Çağlayan Camii' inşaatını gezdi. Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan tarafından, eski Arefe Camisi'nin, yerine yaptırılacak olan cami; 1000 metrekarelik alana sahip ve yaklaşık 1500 kişinin aynı anda namaz kılacağı şekilde planlandı.

İl Müftüsü Recep Uzun ve yüklenici firmanın yetkilisinden cami hakkında bilgi alan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy vatandaşların soruları üzerine yaptığı açıklamada; ' Projesi onaylanan ve önümüzdeki günlerde inşaat çalışmaları başlayacak olan caminin 2014 yılında faaliyete geçmesi planlanıyor. Muş'a ve Muşlu hemşerilerimize yakışan güzellikte, ihtiyaçlara cevap veren, cami kelimesinin anlamını taşıyarak insanlarımızı iyilikte, güzellikte birleştiren, bir araya getiren bir yapı olmasını temenni ediyorum. Ben yüklenici firmadan Caminin modern bir yapıya sahip olmasını, inşaatında kullanılacak malzemelerin kalitesine özen gösterilmesini özellikle rica ediyorum.' Dedi.

Cami inşaatı karşısındaki kahvede vatandaşlarla çay içerek bir süre sohbet eden Valimiz Sayın Büyükersoy daha sonra merhum Mehmet Erikli'nin Hacı Şerif Camisi'ndeki taziyesine katılarak cenaze sahiplerine Başsağlığı diledi.