Hafta sonu, İstanbul'da Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı'nın, Eyüp Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Muş Gecesine katılan Valimiz Sayın Vedat Büyükersoy, Muş'a dönüşünde Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren fabrikalarda bir dizi incelemede bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi alan Sayın Valimiz daha sonra Konukbekler Beldesine geçti. Burada vatandaşlarla bir araya gelerek bir kahvehanede çay içip bir süre sohbet ettiler.

Sohbette esnasında ; 'Önceliğimiz iş, aş ve istihdamın artırılması olacaktır. Vatandaş odaklı bir hizmet anlayışı ile eğitimden sağlığa, ekonomiden kültürel gelişmeye ilimizin bütün eksikliklerini tespit edip, gidermeye çalışacağız. Başta vatandaşlarımız olmak üzere mesai arkadaşlarımızla koordineli bir şekilde çalışıp, kapılarımızı sürekli olarak halkımıza açık tutacağız" ifadelerini kullanan Valimiz Sayın Büyükersoy, buradan Tarihi Murat Köprüsü'ne geçmek üzere ayrıldı.

Tarihi Murat Köprüsü'nde, Bingöl'ün Solhan İlçesi'nden Muş İlini gezmek için gelen lise öğrencileriyle sohbet eden Sayın Valimiz gençlere bazı tavsiyelerde bulundu: 'Çalışkan, azimli, gayretli olun, bu takdirde başarılı olabilirsiniz. 'Dedi. Burada bulunan işletmeye ait çardakta vatandaşlarla çay içip bir süre sohbet eden Valimiz Sayın Vedat Büyükersoy, Tarihi Murat Köprüsü'ne fotoğraf çektirmek için gelen yeni nişanlı bir çifti de kutladı. Hayırlı, mutlu, sağlıklı bir yuva kurmaları temennisinde bulunan Sayın Valimiz yeni nişanlı çiftle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra köprüden ayrıldı.