Bakanlar Kurulu'nun 2013/4699 Sayılı Kararı ile Bartın Valiliğine atanan Sayın Valimiz Ali Çınar, veda ziyaretlerine başladı.

Yeni görev yeri olan Bartın'a gitmeden önce, ilimizde görev yaptığı süre içerisinde birlikte mesai harcadığı kurumları ziyaret eden Sayın Valimiz Ali Çınar, veda ziyaretlerine İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile başladı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Şehmus Yentur ve kurum personeli ile bir araya gelen Sayın Valimiz Ali Çınar, ' Önümüzdeki Salı günü itibariyle atandığımız yere gideceğim. Muş ilinde 29 ay görev yaptığım süre içerisinde, en çok mesaiyi İl Özel İdaresiyle birlikte harcadık. Yazın yol yaptık, Kışın yol açtık. Dağlık alanlarda, köylerde, kırlarda, zorlukları birlikte göğüsledik. Tabi bunları memurunuzla, işçinizle sizler başardınız. Bu 29 aylık süre içerisinde her birinizin çok büyük gayretini gördüm. Bu yönüyle şu an burada olmayan tüm arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Özellikle 2011-2012 kışında çok sert bir kış yaşadık ve sizler de bu süreçte çok yoğun bir mesai harcayarak, büyük özveri göstererek, en iyi işi yapmaya çalıştınız. Biz İl Özel İdaremizde kurumsal kapasitenin artırılmasına dönük çalışmalar yürüttük. Özellikle ihtiyaç duyulan personelin atanmasına çalıştık. Biz görevimizi ne kadar yaptık, ne kadar yapamadık, bunun takdiri saygıdeğer Muş halkınındır.' Dedi.

Daha sonra İl Genel Meclisi üyeleri ile bir araya gelen Sayın Valimiz Ali Çınar, burada Meclis üyeleri ile vedalaşarak, başarılarının devamı dileklerinde bulundu.

İl Genel Meclisi ziyareti sonrasında Kültür Merkezinde İl Müftülüğü personeli ile vedalaşan Sayın Valimiz Ali Çınar; veda ziyaretleri kapsamında BERCE Alparslan Tarım İşletmeleri ile Enerji-SA Elektrik Üretim ve Dağıtım A.Ş.ni de ziyaret ederek, Muş'un kalkınmasında gösterdikleri gayretli çalışmalarından dolayı firma yetkililerine teşekkürlerini iletti.