Anneler, sevgi ve şefkat duygularının, hoşgörünün tükenmez kaynağıdır. Sadece evlatlarını dünyaya getirmekle kalmayan, aynı zamanda bir toplumu, bir geleceği inşa eden annelerimiz; gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının da en önemli güvencesidirler.

Anadolu'muzu Anadolu yapan annelerimiz, kutsal bir emanet gibi üzerine titrediği yavrusunu aslında aydınlık geleceğimize, bizlere bu toprakları vatan yapan atalarımızın emanetlerine sahip çıkan, yılmaz neferler olarak yetiştirmektedirler. Askere yollarken vatana feda edebilecek kadar vefalı, okutup, büyük insan olsun diye aç kalabilecek kadar kanaatkâr, kızların okutulmasının hor görüldüğü bir anlayışı yıkacak kadar cesurdur annelerimiz.

Bu yönleriyle onları sadece bir anne olarak değil, geleceğimizin birer mimarı olarak görmeliyiz. Bu nedenle her yıl mayıs ayının ikinci pazarı hatırlanan annelerimizin, sadece bir gün değil her gün hatırlanmasını vurgulamak isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle; cennetle müjdelenen annelerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, annelerimize sağlık ve huzur diliyor, tüm annelerimizin'Anneler Günü' nü kutluyorum.