İl Valimiz Sayın Vedat Büyükersoy Muş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısına katılarak, TSO Meclis üyelerine yeni görevlerinde başarılar diledi.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan seçim ile Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilen Fatih Cengiz ve yönetim kurulu üyelerine, hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, yeni yönetimin ilk meclis toplantısına katıldı.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerinin ilimizde yapmayı planladıkları yatırımlara yönelik olarak desteklerini istediği Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, Valilik olarak ilimize yatırım yapmak isteyen iş adamlarına imkânlar ve yasal mevzuat çerçevesinde gereken desteğin verileceğini belirtti.

Konuşmasında yatırımcıların sadece kendileri için değil, istihdam ettikleri insanlar ve aileleri içinde çalıştığını belirten Sayın Valimiz Büyükersoy; ' Muş Ticaret ve Sanayi Odası olarak demokratik bir ortamda, tatlı bir rekabet içerisinde seçiminizi gerçekleştirdiniz. Hepinize yeni göreviniz hayır ve uğurlu olsun, Allah mahcup etmesin. Yeni başkanımız genç, girişimci ve koşturmaya hazır bir arkadaşımız. Muşun ekonomik alanda çok ciddi istihdam ve üretim sorunu var. Bu problemler için öncelikle TSO başkanımızın ve siz meclis üyelerimizin büyük gayret sarf etmesi gerekmektedir. İlimize yatırımcıları getirmeye çalışacağız ancak, öncelik ilimizdeki yatırımcıyı geliştirmeye yönelik olmalıdır. Biz yatırımcımıza ihtiyaçları olan gerekli motivasyonu sağlayacağız. Çünkü iş adamlarımız gerekli motivasyona sahip olmazsa parasını yeni yatırımlar yerine faiz, bono ve tahvil gibi riski olmayan alanlarda değerlendirir. Çünkü yatırım işi risk işidir. İş adamları yatırım yaparak sadece kendileri için değil, istihdam ettikleri insanlar ve onların aileleri için de çalışmaktadır. Çalıştırdıkları işçinin maaşı, sigortası ve beklenmeyen diğer giderleri de hesaba katmaktadır. Ailenin reisi sadece kendi ailesinin rızkını düşünürken, yatırımcı sadece kendi ailesini değil, çalıştırdığı insanların ve onların ailelerini de düşünmektedir. Böyle düşünen bireylerimizi, iş adamlarımızı kutlamamız gerekmektedir. Ben iş adamlarımıza ilimizde yaptıkları ve yapacakları har türlü yatırımlar için imkânlar ve yasal mevzuat çerçevesinde gereken her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyorum. İnşallah ilimiz, sahip olduğu kaynakları bundan sonra en iyi şekilde kullanacak, ovasıyla, hayvan varlığıyla, genç ve dinamik iş gücüyle gelecek yıllarda çok daha iyi seviyelerde olacaktır. Gerek tarım ve hayvansal üretimde, gerekse sanayi ürünlerinde ilimiz için birlikte çalışacağız, ilimizi birlikte kalkındıracağız.' Dedi.