İl Valimiz Sayın Vedat Büyükersoy, Korkut ilçesinde çeşitli incelemelerde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi.

İnceleme ziyaretine Korkut Kaymakamlığı ile başlayan Sayın Valimiz Büyükersoy, burada Korkut Kaymakamı Adnan Daldal'dan ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı. Kaymakamlık ziyaretinde ilçede bulunan eğitim, sağlık, tarım ve güvenlik kurumları hakkında bilgi alan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, burada yapmış olduğu açıklamada;

'Biz hem ilçelerimizi tanımak, hem de ilçelerde yapılan hizmetleri yerinde incelemek üzere bu ziyaretlerimizi yapıyoruz. Ne mutlu ki, ilçelerimizde kaymakamlarımızın çok güzel hizmetler verdiğini görüyoruz. Eskiden bir ilde yapılabilecek hizmetlerin şimdi ilçelerde yapıldığını görmek bizleri çok mutlu ediyor. Korkut ilçemiz gibi küçük bir ilçemizde bile 3 adet YİBO yapıldığını görmek memnuniyet vericidir. Bu da bize şunu hatırlatıyor; ülkemizin ekonomisi ciddi şekilde gelişiyor.' dedi.

Daha sonra Korkut Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Sait Elitaş'tan yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi alan Sayın Valimiz Büyükersoy, Belediye ziyaretinin ardından Korkut Halk Eğitim Merkezi'nin yıl sonu sergisinin açılışını yaptı. Burada açılan kurslar sonucunda sergilenen el emeği göz nuru eserleri inceleyen Sayın Valimiz Büyükersoy;

'Burada, dikiş-nakış ve çeşitli el sanatlarında kurs alan kadınlarımız, aile ekonomisine de katkı sağlamaktadırlar. Bu bakımdan onlara bu imkânı sağlayan Kaymakamımıza, hocalarımıza ve bu imkânı sunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.' Dedi.

Korkut ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretine, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek devam eden Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, daha sonra Korkut Devlet Hastanesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.