Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy yapımına devam edilen hastane inşaatında çalışmaları inceledi. 2013 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanması planlanan hastane inşaatının incelemelerine Sayın Valimize, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hacı Yusuf Güneş, İl Sağlık Müdür V. Fatih Ebiloğlu eşlik etti. İzlemelerin ardından basın mensuplarının soruları üzerine Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy;

'Çok daha güzel bir hastane için buradayız. Kamu hastanelerimizde, kamu binalarımızda, okullarımızda özellikle ıslak zeminlerde akıntı, sızıntı, kötü kokular gibi problemler yaşanmakta, hatta yeni yapılan binalarda bile bu tür problemlere rastlamaktayız. İşte şu an yapımına devam edilen hastanemizde saydığımız bu sıkıntıları yaşamamak ve çalışmaların daha titiz sürdürülmesini sağlamak ve gereken uyarıları yapmak üzere geldik.

'Muş sürekli göç alan ve nüfusu artan bir il. Bu doğrultuda vatandaşımızın ihtiyacı ve beklentileri gün geçtikçe artmakta. Bu anlamda hastanemizin kapasitesi elbette yeterli değil ancak böyle bir hastanenin Muş ilimiz için çok büyük bir kazanç olduğu kanaatindeyim. Arkadaşlarımız zaten kapasite artırımı için talepte bulunduklarını ifade ettiler. Hastanemiz tamamlandığı takdirde Muş'umuz için önemli bir değer olacağına inanıyorum.

Bu safhada hastane inşaatının kalan ince işleri yapılırken çok daha titiz olunması için gerekli uyarıları yaptık. Hastanemizin çok daha güzel olması ve bir an önce tamamlanması için gerekli takibi yapacağız. 'Dedi.