İl Valimiz Sayın Vedat Büyükersoy, ilimizde yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatı ile Salih&Muhlise Çağlayan Camii inşaatlarında incelemelerde bulundu.

İncelemelerine eski tekel depoları yanında bulunan devlet hastanesi inşaatı ile başlayan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, burada devam eden çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Devlet Hastahanesi inşaatında incelemelerde bulunan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, daha sonra geçtiğimiz haftalarda Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan tarafından temeli atılan Salih&Muhlise Çağlayan Camii inşaatına geçerek, çalışmaları denetledi.

Burada yüklenici firma yetkilileriyle görüşen Sayın Valimiz Büyükersoy, Camii inşaatının deprem yönetmeliğine uygun şekilde, insanların huzur bulacağı bir estetiğe sahip olarak inşa edilmesi talimatlarında bulundu.

İncelemeler sonunda açıklamalarda bulunan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy; ' Bu gün ilimizde çalışmaları devam eden çok önemli iki inşaatı ziyaret ettik. Bunlardan ilki ilimizin sağlık standartlarını çok daha iyi seviyelere getirecek olan 400 yataklı Devlet Hastahanesi inşaatı, ikincisi ise Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan'ın rahmetli anne ve babası adına yaptırdığı 1500 kişilik Camii inşaatıydı. İncelemelerimizde bu yapılardan faydalanacak olan halkımıza en iyi hizmetlerin sunulması için, buralarda halkımıza daha konforlu daha verimli hizmet sunulması için, yüklenici firmalara çalışmalarında büyük özveri içerisinde olmaları tavsiyelerinde bulunduk. Biz yapılan bu eserlerden halkımızın en rahat şekilde istifade etmesini istiyoruz. Çünkü hastalarımız hastanemize geldiğinde ferah ve hijyenik bir ortamda sağlık hizmetlerinde faydalanmalı, Camii' ye geldiğinde huzur ve huşu içerisinde ibadetini yerine getirebilmeli. Biz bu düşüncelerle gerekli incelemelerimizi sürdürüyoruz ve ilerleyen dönemlerde de bu incelemelerimiz devam edecek.' Dedi.