İl Valimiz Sayın Vedat Büyükersoy Belde Belediyelerini ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Şehmus Yentur ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile birlikte Karaağaçlı, Kırköy ve Sungu Belediyelerini ziyaret eden Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, Beldelerin sosyo- ekonomik yapısı hakkında bilgi aldı.

Belde ziyaretlerinde vatandaşlarla da bir araya gelen Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, vatandaşlarla sohbet ederek, ilimizde Kamu Kurumlarınca yürütülen çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Sohbette vatandaşların sorunlarını da dinleyen Sayın Vali Büyükersoy, Devletin bütün imkânlarıyla özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayan vatandaşların eğitim, sağlık ve istihdam gibi alanlardaki sıkıntılarını gidermeye yönelik olarak sürekli çalışmalar yaptığını ve ilerleyen dönemlerde de bu çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

Ülkemizin son yıllarda büyük atılım hamleleri yaptığını belirten Sayın Valimiz Büyükersoy; ' Devletimiz özellikle son yıllarda vatandaşlarımızın kamu olanaklarında daha iyi yararlanabilmesi için bütün imkânlarını bölgemize seferber etmiş durumdadır. İlimizde de özellikle son yıllarda gözle görülür bir gelişme var. İhtiyaç duyulan derslik sayılarında, sağlık hizmetlerinde, çevre illerle ulaşım imkânlarında, mağdur vatandaşlarımıza yönelik sosyal yardımlarda ve daha birçok alanda yatırımlar devam etmekte. Ayrıca Yeni Teşvik Sistemi'nde 6. Bölge olan ilimizde yatırımcılar tarafından planlanan yatırımlara en büyük destekler, vergi ve SGK muafiyetleri verilmektedir. İnşallah çok kısa süre içerisinde göreceğiz ki ilimiz sorunlarının büyük bir kısmını tamamlamış, kendi kendine yeten bir il olacaktır. ' dedi.

Ziyaretlerinde Kırköy ve Sungu beldelerinde vefat eden vatandaşların taziyelerine de katılan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.