İlimizdeki görevine başlaması sebebiyle Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlarca hoş geldin ziyaretlerini makamında kabul eden Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy'a en son ziyaret, Bedensel Engelliler Derneği Muş Şubesi temsilcileri tarafından yapıldı.

Misafirlerini Valilik toplantı salonunda ağırlayan Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, dernek üyelerinin tebriklerini kabul ettikten sonra, Bedensel Engelliler Derneği Muş Şubesi'nin ilimizde yürüttüğü faaliyetler hakkında, dernek başkanı Bedri Korkmaz'dan bilgi aldı.

Ziyarette yapmış olduğu açıklamada, Muş ilinde yürüteceği görev süresi boyunca dezavantajlı gruplar başta olmak üzere; Valilik olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olacaklarını belirten Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy;

'İlimize ayak bastığım andan itibaren, gösterdikleri sıcaklıkla bana ve aileme, yuvama gelmiş gibi, hiç yabancılık çektirmeyen sevgili Muş halkına teşekkür ediyorum. Gerçekten, geldiğim andan beri vatandaşlarımız tarafından çok sıcak ilgiyle karşılaştım. Bu gün de sağ olsunlar hoş geldin ziyaretinde bulunuyorlar. Muş'a gelmeden halkının ne kadar misafirperver olduğu hakkında bilgiler almıştım. Tabii yerinde görünce insan gerçekten çok mutlu oluyor. Halkımızın sergiledikleri bu nazik davranıştan dolayı teşekkür ediyorum.

İnşallah görev sürem boyunca başta dezavantajlı gruplar olmak üzere her zaman tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışacağım. İşlerimizi adil bir şekilde, her kesime hitap edecek şekilde gerçekleştireceğiz.

Bedensel Engelliler Derneği Muş Şubesi temsilcileri bu gün bana hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Kendileriyle tanışmaktan mutluluk duydum. Derneğimiz geçmiş yıllarda engelli vatandaşlarımız için çok önemli hizmetlerde bulunmuşlar. İnşallah bundan sonra da, dezavantajlı gruplarımızın ihtiyaçlarına daha fazla cevap verecek, çeşitli projelerle kendilerine olan desteğimizi artırarak sürdüreceğiz.' Dedi.