Gerçekleştireceği bir dizi temel atma törenine katılmak üzere ilimize gelen Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan, Valiliğimizi de ziyaret etti.

Ziyarette ilimiz hakkında Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy'dan bilgi alan Sayın Bakan Çağlayan, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra, 'Gördüğüm ve duyduğum kadarıyla halkımız ile bütünleşen, onlara sonuna kadar kapısı açık olan bir valimiz var. Yeni görevi hayırlı olsun.'dedi.

Bakan Çağlayan'ın Muş'u ve Valilik makamını ziyaret etmesinden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Sayın Vali Vedat Büyükersoy ise 'Muş ilimiz huzurlu, güvenli bir il. Bu bizim Emniyetimiz ve Jandarmamızın gayretlerinin yanı sıra, insanlarımızın huzur ve güven ortamına verdikleri önemden kaynaklanıyor. Bunun için Muşlu hemşerilerimize özellikle teşekkür ediyorum. Burada eksikliğini hissettiğimiz hususlarda çalışacağız. Bu konuda Sayın Bakanımız, bizim için çok büyük bir şanstır.'diye konuştu.

Muş'a atanmadan önce de Sayın Bakan Çağlayan'ı ziyaret ettiğini dile getiren Sayın Vali Büyükersoy, ' Buraya gelmeden önce Sayın Bakanımızı ziyaret ettiğimizde de Muş için ne derece önemli işlere imza atma gayreti içerisinde olduğunu bizzat gördüm. Kendisi Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde hizmet verecek, Meslek Yüksekokulu ve Zafer Mahallemizde halkımızın hizmetine girecek bir caminin temellerini attılar. Sayın Bakanımız, vefalı bir hemşerimizdir. Bu durum Muş için büyük bir şans ve bu şansı değerlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Biz iş, aş ve istihdam konusunda çok çalışacağız. Başta buradan göç edip hali, vakti yerinde iş adamlarımız olmak üzere, yatırımcıları ilimize yönlendirmek suretiyle, yatırımlarını Muş'umuza çekmeye çalışacağız. Bugün temellerini atmış olduğumuz yatırımların halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.' diye konuştu.