Tekerlekli Sandalye Basketbol birinci ligine yükselen Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Valimiz Sayın Vedat Büyükersoy'u makamında ziyaret ettiler.

Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Bölgesel Lig final maçlarına toplam 12 takımın katıldığı gruptan 1. Lig'e yükseldi. Takım, gelecek sezon 1. Lig'de mücadele edecek olmanın sevincini paylaşmak üzere Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy'a kupaları ile birlikte geldiler.

Birinci ligde mücadele etmenin zorluklarını anlatan Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz desteğe ihtiyaçlarının olduğunu belirtti.

Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy da engelli basketbolcuları başarılarından ötürü kutladığını belirterek; 'Devletimiz sosyal bir devlet olma anlayışıyla ayrım yapmadan sporun ve sporcunun her zaman yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bunu ilimizde SODES'le teyit ediyoruz. Voleybolda Muş Lalezar Spor Kulübü'nün miniklerde Türkiye Yarı Final Şampiyonu olması, futbolda Lider Muş Spor Kulübü'nün U16 kategorisinde bölge şampiyonu olması ve şimdi de Bedensel Engelliler Derneği'nin Basketbol Takımının 1. Lig'e yükselmesi yapılan gayretli çalışmaların güzel birer meyvesidir.

İmkân verildiğinde, insanımızın neleri başarabileceğini böylece herkese göstermiş oluyoruz. Bizler, yaşayacağınız her sıkıntıda imkânlarımız dâhilinde elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Sizleri tekrar kutluyor, başarılarınızın devamı diliyorum.' Dedi.