Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında kutlanan 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' münasebetiyle İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz ve İl Emniyet Müdürlüğü Personeli, Sayın Valimiz Ali Çınar'ı makamında ziyaret etti.

Toplum Destekli Polislik uygulamasında Türkiye'de en başarılı ikinci il seçilen Muş Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi personeliyle beraber, 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' münasebetiyle Sayın Valimiz Ali Çınar'ı makamında ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz ve Trafik Şube Müdürlüğü Personeli, Sayın Valimiz Ali Çınar'a hafta boyunca sürdürülecek faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Toplum Destekli Polislik uygulamasında Türkiye'de en başarılı ikinci il seçilen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce alınan ödülün takdim edildiği Sayın Valimiz Ali Çınar, Muş Emniyet Müdürlüğü personelini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek, Muş'un Türkiye'de ki en huzurlu ve en güvenli illerden bir tanesi olduğunu ifade etti.

İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz başta olmak üzere tüm Emniyet mensuplarına yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Sayın Valimiz Ali Çınar, huzurlu ve güvenli bir olan Muş'ta güzel çalışmaların artarak devam etmesini istediklerini belirterek; 'Muş Türkiye'nin en huzurlu ve en güvenli illerinden bir tanesidir. Bu güveni ve huzuru, vatandaşlarımızın güvenlik güçlerine verdiği destekler kadar, Emniyet Teşkilatında görev yapan fedakâr arkadaşlarımızın da çalışmalarına borçluyuz. Güvenlik hizmetlerinde en önemli husus; güvenlik hizmetimizi sunan polislerimizin vatandaşlarımızla iyi bir iletişim kurması, iyi bir yardımlaşma sağlaması iyi bir kaynaşma sağlamasıdır. Bu konuda da özellikle Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz çok yoğun bir gayret sarf ediyor. Bu gayreti sarf ederken de İçişleri Bakanlığımızın, Emniyet Genel Müdürlüğümüzün ve Valiliğimizin desteklerini görüyorlar arakalarında. Ama işi yapan Polislerimizdir, Emniyet çalışanlarımızdır. Bu gayretli çalışmalar sonucunda bu başarı gelmektedir. Hiçbir ödül durup dururken verilmez. Bu gayretli bir çalışmanın sonucudur. Bu işe gönül vermenin bir ürünüdür. Bu çerçevede güvenlik hizmetlerine gönlünü vererek, fedakârca çalışan başta il Emniyet Müdürümüz olmak üzere, tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu ödülün alınmasında emeği geçen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüze takdirlerimi sunmak istiyorum. İnşallah bu güzel çalışmalar hep kalıcı olur ve daha da gelişerek devam eder. Bundan sonra birincilik ödülü bekliyoruz' dedi.