Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 94 yıl önce Milli Mücadele'yi başlatmak üzere Samsuna geçişinin yıl dönümü olan, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde gerçekleşen kutlama törenine Sayın Valimiz Ali Çınar, Garnizon Komutanı J.Alb. M. Erhan Arıkan, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Kaya, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Hamdi Bayar, Vali Yrd. Fatih Demir, İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz, Hava Meydan Komutanı Hv. İkm. Alb. Cem Kabakçı, Kurum Müdürleri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kutlama programı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce hazırlanan gösterilerle devam etti.

Çelenk töreninden sonra öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine dair şiirlerin okunduğu kutlama programında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından çeşitli sportif gösteriler sunuldu.

Gösterilerin ardından Sayın Valimiz Ali Çınar tarafından 2012-2013 sezonunda bölge ve ülke genelinde düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerin Cumhuriyet altını ile ödüllendirildiği kutlama programı; futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, dart ve bir çok spor branşına ait stantların gezilmesi ile devam etti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Sayın Valimiz Ali Çınar'ın gençlerle birlikte halay çekmesinin ardından sona erdi.